آشنایی با اصطلاحات بورس

اصطلاحات بورسی

آشنایی با اصطلاحات رایج در بورس

بورس دارای تعاریف و اصطلاحات تخصصی است و برای موفقیت در بورس باید اطلاعاتمان از این سیستم را بالا ببریم و از اصطلاحات بورسی و مفاهیم آن به خوبی سر در بیاوریم. در مقاله آشنایی با اصطلاحات بورس سعی کرده ایم تا از ابهامات شما عزیزان در زمینه اصطلاحات بورسی بکاهیم.

مفهوم تروبک حالتی است که قیمت برای آخرین بار به محدوده ای که قبلا در آن بوده برمی گردد و آن را لمس می کند و بقولی بوسه خداحافظی با روندی که در آن قرار دارد را انجام میدهد. متاسفانه به اشتباه اکثر افراد که بطور دقیق و علمی کار تحلیل تکنیکال را انجام نداده اند اصطلاح پول بک را برای هر دو حالت پولبک و تروبک بکار میبرند.

در زمانی که روند نزولی شکسته شود و قیمت مجددا برای خداحافظی با آن سطح به سمت پایین برمیگردد تروبک رخ داده که بعنوان آخرین فرصت خرید نیز ازآن یاد میشود. و پول بک بعنوان آخرین فرصت فروش در زمانی که روند صعودی شکسته شده است و قیمت جهت بازگشت به روند صعودی بالا  رخ خواهد داد. اما برای تشخیص اینکه آیا واقعا آن شکست مورد تایید است و همچنین  پولبک یا تروبک اتفاق افتاده می بایست به سایر شاخص ها و موارد نیز توجه نمود که پیشنهاد میگردد برای آموزش جزییات مباحث تکنیکی جهت تحلیل سهم در دوره آموزش سرمایه گذاری در بورس موسسه آموزشی ویرا شرکت نمایید.

  • نویسنده : مدیر سیستم
    • امتیاز :
    • 0
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1397/10/04
  • تعداد مشاهده : 2414 بار

آدرس : خیابان کریمخان، خیابان خردمند جنوبی، پلاک ۳۲، طبقه ششم، واحد۶۴
تلفن : ۰۲۱۸۸۸۴۴۰۳۲

ثبت انتقادات و پیشنهادات

قوانین و مقررات

شبکه های اجتماعی:

 

تمامی محتوای این سایت متعلق به ویدا پیشروان ویرا میباشد