اصول موفقیت در زمان رکود

برایان تریسی

برای موفقیت آماده شوید:

ارل نایتینگل می گوید: اگر کسی برای رسیدن به هدف آماده نباشد وقتی فرصت مناسب از راه رسید، او احمقانه ظاهر می شود. حتما این مثل را شنیده اید که زمانی بخت و اقبال فرا می رسد که آمادگی با فرصت مناسب به هم می رسند. نکته جالب این است که آماده شدن، فرصت های مناسب را به سمت شما جذب می کند. پس به جای وقت تلف کردن خود را آماده کنید تا در صورت رسیدن فرصت مناسب از آن استفاده کنید.

خودتان را باور کنید:

آماده شدن با ایمان و باور رابطه نزدیکی دارد. باید در وجود خود باور داشته باشید که هر کار درستی که انجام می دهید نتیجه اش جایی عاید شما می شود. باید بدانید که نتیجه کار مفیدتان سرانجام به کمک قانون طبیعا نصیب شما می شود.

در کار آماده شدن برا ی موفقیت یکی از بهترین سوالاتی که می توانید پیوسته از خودتان بپرسید این است: ((آن چه کاری است که من و تنها من می توانم انجام دهم که اگر به خوبی انجام گیرد در حرفه و کار من تغییری اساسی ایجاد می کند.)) معمولا یک یا دو جواب برای آن وجود دارد باید خود را مورد ارزیابی دقیق قرار دهید و ببینید کدام کمبود مهارت است که شما را عقب نگه می دارد.

برای یک روز بزرگ آماده شوید

افراد موفق قبل از اینکه روز کاریشان را آغاز کنند برای آن برنامه ریزی می کنند. آن ها به تمام کارهایی که باید طی روزهای آتی انجام دهند، فکر می کنند. همه فعالیت های خود را اولویت بندی می کنند و تصمیم می گیرند مهم ترین کاری که باید انجام دهند کدام است؟ بعد از این کار مهم کار مهم بعدی چیست؟ بعد با مهم ترین کار آغاز می کنند و انقدر کارهای مهم را انجام می دهند تا تمام شوند.

از صحبت مثبت با خود استفاده کنید:

برای اینکه در بهترین سطح عملکرد خود قرار بگیرید باید با خودتان مثبت حرف بزنید. نحوه صحبت با خودتان تا حد زیادی عواطف و احساسات شما را مشخص می کند و نشان می دهد در هر لحظه چه عواطف و احساساتی دارید. اگر با خود منفی حرف بزنید ذهنتان متوجه نگرانی هایتان می شود. اندیشه منفی انگیزه شما را از بین می برو و این بر روی موفقیتتان تاثیر می گذارد.

ذهن مثبت ، positive mind

شخصیتی مثبت داشته باشید

ز هر مشکلی به عنوان محرکی برای تلاش بیشتر استفاده کنید. شخصیتی مقاوم و انعطاف پذیر ایجاد کنید و مطمئن شوید هیچ عاملی نمی تواند شما را زمین بزند. شاداب و با نشاط باشید و شکرگزار اتفاقاتی باشید که برایتان رخ می دهد. بدانید هر قدمی که به جلو بر می دارید در راستای رسیدن به موقعیتی بهتر است. اینگونه ی توانید به شخصیتی اثرگزار تبدیل شوید.

همچنان یاد بگیرید

فراموش نکنید که ما در جامعه ای دانش محور زندگی می کنیم و دانش در هر رشته ای با سرعت زیادی پیشرفت می کند. به اعتقاد برخی از متخصصان از سال ۲۰۲۰ پیوسته باید بر علم خود بیفزایید تا شرایط موجود را حفظ کنید. شما با علم حال حاضرتان به موفقیت رسیده اند و برای آنکه این روند را حفظ کنید باید بر دانشتان بیفزایید. همان طور که آبراهام لینکلن می گوید: ((من مطالع می کنم  به یادگیری خود ادامه می دهم. بالاخره شانس من هم از راه خواهد رسید )) و چنین اتفاقی هم افتاد. امکانات شما بی پایان و بیش از اندازه است، توانمندی های بالقوه شما را حد و مرزی نیست. وقتی خود را برای موفقیت آماده می کنید، درهای آینده به روی شما باز می شود.

  • نویسنده : مدیر سیستم
    • امتیاز :
    • 0
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1397/10/01
  • تعداد مشاهده : 469 بار

آدرس : خیابان کریمخان، خیابان خردمند جنوبی، پلاک ۳۲، طبقه ششم، واحد۶۴
تلفن : ۰۲۱۸۸۸۴۴۰۳۲

ثبت انتقادات و پیشنهادات

قوانین و مقررات

شبکه های اجتماعی:

 

تمامی محتوای این سایت متعلق به ویدا پیشروان ویرا میباشد