چرا بعضی پولدار و بعضی فقیرند

فقر و ثروت

عمده تفاوت میان افراد ثروتمند و فقیر در چیست؟

پول یکی از اشکال قدرت است، اما آنچه که قدرتمند تر است داشتن سواد در زمینه امور مالی است. پول می آید و می رود، اما اگر شما در زمینه پول آموزش دیده باشید و بدانید عملکرد آن چگونه است می توانید بر آن مسلط شوید و برای خودتان ثروت جمع کنید. دلیل آن که داشتن افکار مثبت در مورد پول به تنهایی پول ساز نیست این است که : ((بسیاری از افرادی که به مدرسه رفته اند اما هرگز چیزی در مورد نحوه کارکرد پول یاد نگرفته اند. بنابراین عمرشان را به کارکردن برای پول درآوردن می گذرانند.))

مدارس چیزی درباره پول به افراد نمی آموزند، بلکه هدف آن ها در درجه اول آموزش مهارت های حرفه ای و تخصصی است و نه مهارت های امور مالی. همین نکته دلیل این امر است که چرا کارگزاران بانکی باهوش و دکتر ها و حسابدارانی که در دوران تحصیل نمراتی عالی کسب کرده اند، هنوز هم درگیر مسائل مالی هستند و گرفتارند.

زندگی بهترین معلم آدم است بیشتر اوقات زندگی با شما حرف نمی زند بلکه فقط شما را همراه خودش به این طرف و آن طرف می کشد. هر تکانی که به شما می دهد مثل آن است که می گوید بیدار شو دارم چیزی به تو یاد می دهم که آن را فرا بگیری.

اگر درس های زندگی را یاد بگیرید آنوقت در زندگی تان موفق می شوید. وگرنه زندگی همچنان شما را همراه خودش به هر طرف می کشد. مردم دو دسته اند یک دسته اجازه می دهند تا زندگی آن ها را به هر طرف بکشاند. یک عده هم هستند که عصبانی می شوند و جبهه می گیرند اما جبهه گیری را در مقابل رئیس، شغل یا همسرشان انجام می دهند. آن ها متوجه نیستند که آن چیزی که مغلوبشان می کند فشار های زندگی است.

تفاوت فکر سرمایه دار و بی پول

زندگی همه ما را به این سو و آن سو می کشاند بعضی ها تسلیمش می شوند و بعضی ها با او می جنگند. تعداد بسیار کمی هستند که درس های زندگی را یاد می گیرند و به جلو می روند. آن ها از فراز و نشیب های زندگی استقبال می کنند. به نظر آن ها این فراز و فرود ها یعنی لازم است چیزی را یاد بگیرند. آن ها یاد می گیرند و جلو می افتند. بیشتر افراد تسلیم می شوند و تنها عده معدودی می جنگند.

افراد متوسط حقوق ماهیانه خود را دریافت می کنند در حالی که می دانند با این مقدار حقوق خود و خانواده شان مشکل خواهند داشت. اما همه کاری که می کنند هم همین است که به انتظار افزایش حقوق بنشینند و فکر کنند که پول بیشتر، حلال مشکلاتشان خواهد بود. خیلی ها این کار را می کنند. بعضی ها هم شغل دومی دست و پا می کنند و باز هم حقوق کمی را قبول می کنند. اگر شرایط خیلی بد شود آنها در زمانی که از درآمد خود ناراضی اند استعفا می دهند و می روند به دنبال یک کار دیگر. دنبال فرصت بهتری می گردند و در پی دستمزد بالاتری هستند. در واقع فکر می کنند که شغل جدید یا دستمزد بالاتر چاره مشکلشان است. درحالیکه در بیشتر مواقع اینگونه نیست و آنها بیشتر درگیر چرخه دورانی می شوند.  چیزی که میان طبقه متوسط و پولدار ها تفاوت ایجاد می کند این است که طبقه متوسط برای پول کار می کنند اما ثروتمندان کاری می کنند تا پول برایشان کار کند و این تنها تفاوت میان این دو قشر می باشد به همین دلیل است که وارن بافت ثروتمند معروف آمریکایی می گوید اگر نتوانی کاری کنی تا در زمان خوابیدن نیز پول در بیاری پس تا پایان عمرت مجبوری برای پول درآوردن کار کنی.

منبع: پدر پولدار پدر بی پول نوشته رابرت کیوساکی

  • نویسنده : مدیر سیستم
    • امتیاز :
    • 0
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1397/09/25
  • تعداد مشاهده : 1161 بار

آدرس : خیابان کریمخان، خیابان خردمند جنوبی، پلاک ۳۲، طبقه ششم، واحد۶۴
تلفن : ۰۲۱۸۸۸۴۴۰۳۲

ثبت انتقادات و پیشنهادات

قوانین و مقررات

شبکه های اجتماعی:

 

تمامی محتوای این سایت متعلق به ویدا پیشروان ویرا میباشد