آشنایی با ثریا دارابی بانوی موفق ایرانی

ثریا دارابی بانوی ثروتمند ایرانی

ثریا دارابی یکی از بانوان خلاق ایرانی مقیم آمریکاست که با استفاده از ایده خارق العاده Foodspotting توانست پله های موفقیت را یکی پس از دیگری بپیماید. عمده شهرت ثریا دارابی در موفقیت این استارتاپ اینترنتی  است، چرا که او هم اکنون یکی از ثروتمندترین مدیران حوزه فناوری اطلاعات با دارایی خالص ۱۰ میلیون دلار به شمار می آید.

او متولد سپتامبر سال ۱۹۸۳ و فارغ التحصیل رشته هنر در دانشگاه جورج تاون است.  این بانوی ایرانی کارش را از نیویورک تایمز به عنوان مدیر امور مشارکت دیجیتال و بازاریابی برای رسانه های اجتماعی شروع کرد. او همچنین سابقه کار در Conde Nast و Drop.io را هم داراست.

ثریا عاشق غذا بود و در خانواده‌ای بزرگ شد که همگی آشپزهای ماهری بودند، ایده ساخت وب سایت Foodspotting زمانی به فکر او رسید که همراه دوست صمیمی و همسرش در سفری که به ژاپن داشتند عکسهای زیادی از خوراکی ها و غذاهای ژاپنی گرفتند، ثریا دارابی به همراه دوستش الکس در بازگشت به سانفرانسیسکو، تصاویر زیادی از غذاهای مختلف ژاپنی و شرقی داشتند اما اسامی آن غذاها ویا حتی اینکه آن ها را در کجا خورده بودند را فراموش کرده بودند. بنابراین تصمیم گرفتند مجموعه ای گردآوری کنند و تصاویر غذاها را در آن قرار دهند.

ثریا دارابی بانوی خلاق ایرانی

در آن زمان وب سایت های زیادی برای شناساندن غذا ها با سلایق مختلف وجود داشت اما فوداسپاتینگ اولین وب سایتی است که انقدر در جزئیات ریز می شود. برای مثال اگر در رستورانی در یکی از شهر های تایلند هم باشید باز foodspotting به شما پیشنهاد می دهد تا از چه غذایی امتحان کنید. همین طور ممکن است افرادی  بارها به رستورانی رفته باشند اما همه غذاهای آن را تست نکرده باشند فود اسپاتینگ به شما کمک می کند تا از نظرات سایر افراد مطلع شوید و با خیال راحت تری طعم های جدید را امتحان کنید. فود اسپاتینگ به سرعت موردتوجه نشریاتی مانند Fast, Mashable, Tech crunch CNN و The wall street Journal, company قرار گرفت. در 2010 یکی از 50 وب سایت برگزیده مجله تایم شد و به عنوان یک نرم افزار فوق العاده در سفر توسط Travel+Leisure Mag انتخاب شد .فود اسپاتینگ ارتباط تنگاتنگی نیز با فیس بوک و گوگل دارد و به پشتوانه این همکاری ها توانسته است این موفقیت خیره کننده را به دست آورد.

فوداسپاتینگ وب سایت ثریا دارابیثریا در حال حاضر استراتژیست در زمینه رسانه های جدید است که در ABC News کار می کند با Archtitzer نیز همکاری دارد. توییتر او بیش از 424 هزار و گوگل پلاس او حدود 143 هزار دنبال کننده دارد.

  • نویسنده : مدیر سیستم
    • امتیاز :
    • 0
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1397/09/24
  • تعداد مشاهده : 863 بار

آدرس : خیابان کریمخان، خیابان خردمند جنوبی، پلاک ۳۲، طبقه ششم، واحد۶۴
تلفن : ۰۲۱۸۸۸۴۴۰۳۲

ثبت انتقادات و پیشنهادات

قوانین و مقررات

شبکه های اجتماعی:

 

تمامی محتوای این سایت متعلق به ویدا پیشروان ویرا میباشد